SABER Sistemi

SABER Sistemi Nedir?

SABER Sistemi; Her farklı ürün grubu için Ürün Sertifikası almanız gerekir. Bu nedenle, ithalatçı, Ürün Sertifikası talepleri oluşturmak için aşağıdaki web sitesine kaydolmalı ve başvurmalıdır. Test raporlarınızın güncel olması ve 17025 onaylı laboratuarda test edilmesi gerekir.

’Aşağıda verilen web sitesi aracılığıyla, ithalatçı şirketiniz kılavuzlara yönlendirilecektir. Alıcı şirketiniz SABER‘e aşağıda verilen web sitesi ile kayıt olabilir. Alıcının kaydı tamamlandığında, “ürün ekle” ye basmak etkinleştirilecektir ve alıcınız o anda ve / veya yıl boyunca gönderdikleri ürünü ekleyebilir.

SABER Sistemine Kayıt

Eğer ithalatçı Saber kullanıcı adı ve şifresini bizim ile  paylaşır ise kayıt sürecinde biz de yardımcı olabiliriz.

https://saber.sa

Aşağıdaki portal ile ithalatçı, daha ayrıntılı bilgi ve PDF formatlı video yönergeleri için erişebilir (Arapça dilinde de mevcuttur).

https://saber.sa/home/UserGuide

Maddelerin ve işlemlerin tamamlanmasının ardından, SABER sistemi tescilli firmaya belirli Uygunluk Talebine özel kimlik referans numarası sağlayacaktır (örneğin: 19-01-00013 ..) ve tarafımıza verilen kimlik referans numarasını verebilirsiniz. e-posta yoluyla en kısa sürede.

Ek olarak, alıcı şirketiniz SABER sistemi altında yarattıkları her talep için 500 SAR tahsil edecektir.

SABER web sitesi altında yarattığınız farklı ürün grubundaki her bir SABER talebi için, her ID Referansı 533 USD +% 18 VERGİ için tahsil edilecektir. Belirli bir ürün grubu için elde edilen SAPC (Ürün Sertifikası) ‘dan sonra, yıl boyunca ihracatçı firma gönderileri için Shipmet Sertifikası alacaktır ve her bir Nakliye Sertifikası 300 USD +% 18 VERGİ olarak tahsil edilecektir. ihracatçı firma. İthalatçı firma belirli bir ürün grubu için bir Ürün Sertifikası edindikten ve kaydolduktan sonra, mevcut sevkiyatlarıyla ilgili ilgili sertifikayı almak için Gönderi Sertifikasına kaydolmalıdır.

SABER Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.