Kumaş İhracatı ve SASO Belgesi

Kumaş İhracatı ve SASO Belgesi

 

Suudi Arabistan’a yapılacak Kumaş ihracatlarında SASO Belgesi alınması zorunludur. İhracat yapacağınız Kumaş öncelikle Suudi Arabistan standartlarına uygunluğu kontrol edilecek. Uygun olması halinde tarafınıza SASO Sertifikası düzenlenecektir.

Kumaş bu bahsedilen standartlara uygunluğunun tespiti için ürünün kalite belgeleri gerekmektedir. Bu nedenle ihracat anlaşması yaptığınızda öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bize göndereceğiniz proforma fatura, ürünlerin teknik özellikleri ve çeki listesi ile ürünler için test gerekip gerekmedi hakkında sizi bilgilendirebiliriz. Böylece yüklemenizi geciktirmemiş olursunuz.

Kumaş için SASO Belgesi Başvuru Evrakları

  • Ürünlere ait teknik bilgiler
  • Proforma Fatura
  • Ürünlere ait çeki listesi
  • Ürünlere ait kalite belgeleri ( CE Belgesi, TSE Belgesi vb. )
  • Ürünlere ait test raporları

Kumaş için SASO Belgesi Süreci

İhracatınıza ait yukarıda listelenen evrakları tarafımıza gönderdikten sonra yetkili personellerimiz ürünlerinizin SASO standarttı karşılığını bulacak ve bu karşılığa göre gönderdiğiniz kalite ve test raporlarının yeterliliği araştırılacak. Eğer evraklarınız SASO Belgesi almanıza yeterli ise tarafınıza fiyat teklifi verilecektir. Eğer eksik evrak olması durumunda ya da test ihtiyacı olması durumunda şirketiniz bilgilendirecektir. Evrakları bize erken göndermeniz durumunda siz ürünlerinizi hazırlarken bizde teknik süreci takip edebiliriz.

SASO Belgesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen Belgelendirme Departmanımızla iletişime geçiniz.
0212 555 00 07 – nurgul@sosyalsirket.com.tr